HİZMETLERİMİZ

YELKEN YAZ OKULU

YELKEN YAZ OKULU

 

 

YAZOKULU BİLGİLENDİRME

 

 

 

Program

Derslerimiz iki hafta, hafta içi beş gün 09.00-16.30 saatleri arasında yapılacaktır.

09.00: Kulüpte buluşma

09.10: Gün toplantısı ve teorik ders

09.45-10.15: Denize çıkış için hazırlık (Giyinme ve teknelerin hazırlanması) 10.30-12.40: Deniz çalışması

13.00-13.30: Öğle yemeği

13.30-14.00: Dinlenme

14.00-16.15: Deniz çalışması

16.15-16.30: Teknelerin toplanması

16.30 Kulüpten ayrılış

 

 

 

 

 

  • Yukarıda belirtilen program kursun ikinci gününden itibaren uygulanır. Eğitimin başladığı ilk gün, karada teorik eğitim çalışması yapılır. Havanın rüzgarsızlık veya fırtına nedeni ile denize çıkmaya uygun olmadığı zamanlarda eğitici, sosyal içerikli aktiviteler, kondisyon çalışmaları ve teorik eğitimler yapacaktır.

  • Yaz okulumuz 09.00’da başlar, 16.30’da sonlanır. Lütfen çocuklarınızın geç kalmamalarına özen gösteriniz. Kulübümüz çalışan velilerimiz için 08.00 -18.00 arasında açık olacaktır.

 

 Kayıtlar

  • Her kayıt dönemi için sınırlı kontenjanımız vardır(her kurs dönemi için antrenör başına 8 kursiyer).

  • Kursiyerlerimizin kesin kayıtlarının yapılabilmesi için kursiyer velisinin kayıt formunu eksiksiz bir şekilde doldurup teslim etmesi ve kurs başlamadan önce ödemenin tamamının yapılmış olması gerekmektedir.

 Spor Çantasının Olmazsa Olmazları

  • Aşağıdaki malzemelerin her gün çocuğunuzun yanında ve çantasında bulunması gerekir; Yelken/sörf likrası

Deniz ayakkabısı Deniz şortu Şapka

Güneş gözlüğü Güneş kremi Su matarası Havlu

Tişört

Yedek iç çamaşırı ve yedek giysiler.

  • Kursiyerler beraberlerinde değerli eşya ( bilgisayar, tablet v.b.) ve yüksek miktarda para getirmemelidirler. Bunları spor ortamında kullanamayacakları gibi kaybolmaları veya çalınmaları durumunda Pendik Yelken Kulübü sorumluluk kabul etmeyecektir.

  • Kursiyerlerimizin varsa telefonları sabah Kulübümüze gelişleriyle birlikte teslim alınıp akşam üstü teslim edilecektir. Bu süre zarfında kulübümüzde kilitli bir kasada tutulurlar.

 

 Kılık Kıyafet:

Denizde, hava şartlarına ve yelken / yüzme / o gün yapılmasına karar verilen antrenmana uygun, kılık kıyafet giyecektir.

 

Devamlılık:

Söz konusu kurs sınırlı süreli bir kurstur ve kursiyerlerin kurslara katılımı zorunludur.

Kursa katılamayacakların, en az bir gün önceden eğitmenini haberdar etmesi gerekmektedir.

Kursiyer, eğitimlere günlük programlar çerçevesinde ve zamanında katılacaktır. Geç kalanlar, geldikleri saate bağlı olarak eğitmenin izin vermesi şartıyla eğitimlere katılacaklardır.

Kursa devam etmeyenler, katılmadıkları günlerin kurs süresince veya kurs sonunda telafi edilmesini talep edemezler. Gelmedikleri günlerdeki eğitimleri ve haklarını kaybederler.

 

 Malzeme Kullanımı:

Kursiyerler, kurs süresince kendilerine verilen tüm malzemeyi, yapılan eğitime uygun olarak, dikkatli ve özenli kullanacaktır.

Kursiyer, kendilerine verilen malzemeler dışında, diğer kursiyerlerin malzemelerine ve kulüpteki diğer tüm malzemeye de gerekli dikkat ve özeni gösterecektir.

Kursiyer, yapılan antrenmanın ardından tüm malzemeleri düzenli olarak toplayacak ve kendilerine daha önce gösterilmiş yerlerine yerleştirecektir.

Antrenmanın ardından malzemelerin temizlik ve toplanmasında, kursiyerler öncelik kendi malzemelerinde olmak şartıyla, işbirliği içinde olacaklar, birbirlerine ve eğitmenlerine

yardımcı olacaklardır.

Eğitim malzemesine kasti yada özen göstermediği için zarar veren kursiyer, malzeme tamirat masrafını karşılar.

 

Antrenmanlar:

Kursiyerin, izinsiz denize ve tekneyle denize açılması yasaktır. Bunun aksi davranıştan eğitmen ve Pendik Yelken Kulübü sorumlu olmayacaktır.

Hava şartları denizde eğitime uygun olmadığı günlerde, eğitmenin gözetiminde kara antrenmanları yapılacaktır.

Antrenmanların çeşidine ve zamanlamasına eğitmenler karar verecektir. Sporcular eğitmenlerinin hazırladığı programa eksiksiz uyacaktır.

Kursiyer, sporcu disiplini içinde, eğitmeninin verdiği talimatlara uygun olarak davranacaktır.

 

Güvenlik:

Can güvenliğinin sağlanması amacıyla, eğitmenlerin talimatlarına uyulması zorunludur. Can yeleği olmadan denize çıkılmayacaktır.

Denizde olduğu kadar, karada da can güvenliği konusunda eğitmenlerin talimatına uyulacaktır.

Seans saatlerinde tesis dışına çıkılması yasaktır.

Kursiyerin, kursun günlük bitiş saatinden önce ayrılması, eğitmenini haberdar ederek, velisi tarafından teslim alındığından emin olunduktan sonra mümkün olabilecektir.

Kursun günlük bitiş saatinden sonra velisi tarafından alınan kursiyerler sadece kurs formunda kayıtlı aile bireylerine teslim edilecektir.

Ofis ve diğer kapalı alanlara izinsiz girilmeyecektir.

Bilgisayarlar ve diğer elektrikli alet ve ekipmanların kursiyer tarafından kullanılması yasaktır.

 

 Temizlik ve Düzen:

Soyunma odaları, malzeme odaları, eğitim alanları ve tesis genelinde temizlik ve düzen esastır.

Kursiyer buna dikkat edecek ve eğitmenin bu konuda verdiği talimatlara uyacaktır. Kursiyer, eğitmenlerinin gözetiminde temizlik faaliyetlerine katılabilecektir.

 

Disiplin:

Güvenlik ve eğitimin verimi açısından disiplin esastır. Kursiyerler bu amaçla eğitmenlerinin talimatlarına ve kurallara uyacaktır.

Çocukların dikkatlerinin dağılmasını engellemek için eğitimin devam ettiği süre zarfında (09:00-16:30) velilerin antrenman sahasına girmemeleri büyük önem taşımaktadır.

Kulübümüz içerisinde argo konuşmak, lakap takmak, el şakası yapmak, birbirini itmek vb. davranışlar kesinlikle yasaktır. Bu tür davranışlarda bulunan kursiyer ile kurstan uzaklaştırılır.

Tüm kursiyerler, bir takım olarak eğitim alacak ve takım olabilmek için eğitmenin talimatlarına uyacaktır.

Takım disiplini ve ruhunun oluşması amacıyla toplu yapılan antrenmanlara, oyun ve etkinliklere katılacaktır.

Yemekler eğitmenler tarafından belirlenen saatlerde yenilecektir. Yemekhaneye giderken veya dönerken eğitmenlerin talimatlarına uyulacaktır. Yemekhane ortak kullanım alanı

olduğu için; Yemekler sıra ile alınmalı, yemekhanede kulübümüze ayrılan yerlere oturmalı ve sessiz olunmalıdır. Yemekten sonra yemek tepsilerini masadan kaldırılmalıdır.

Eğitmenlerinin talimatlarına uymayan kursiyerler, bunun telafisi için eğitmenlerinin yüklediği bazı yükümlülüklere katlanacaktır.

Kursiyer, Kulüp içindeki tüm kursiyer, sporcu, eğitmen, antrenör ve yöneticilere saygılı olacak ve kendinden küçüklere sevgi gösterecek ve yardımcı olacaktır.

 

 Yarış Takımı Seçme Kriterleri:

Her kurs dönemi sonunda eğitmenler tarafından bütün kursiyerler için raporlama

yapılacaktır. Yapılan raporlama doğrultusunda kulüp sporcu kriterlerine bağlı olarak sporcu seçilebilecektir.

Her kurs grubundan sporcu seçilmesi zorunlu değildir.

Kursiyerler arasından sporcu olabileceği düşünülenlerin velileriyle Eylül ayında görüşülecek ve takıma davet edilecektir.