Kurumsal

BAŞKANIN KÖŞESİ

BAŞKANIN KÖŞESİ

Çok kısa zamanda çok büyük işler başaran değerli takım arkadaşlarıma teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum, Kulübümüz bütünüyle meslek hayatlarında profesyonel fakat bir o kadar da denizcilik alanında amatör bir avuç deniz sevdalısı arkadaşın bir araya gelmesi ile kurulmuştur, Ocak 2010 ‘da yapılan ilk genel kurulunda Türkiye’ye model olacak, sürdürülebilir başarılara imza atacak, kurumsal bir denizcilik kulübünün yapılandırılması hedeflenmiştir. Pendik bu oluşum için her türlü altyapı, tarih ve dinamizme sahiptir.

Pendikli olmak en önemli çıkış noktamız olmuştur. 7 ‘den 70’e her Pendikliye denizcilik sevgisini aşılamak , Pendikli gençlerden olimpiyat şampiyonları çıkarmak, dünya ile rekabet eden bir spor kulübü olmak en büyük temennimizdir.

Gençlerimize deniz sevgisini, çevre bilincini aşılamak, doğayla mücadele etmeyi öğretip, ona duyulması gereken saygıyı oluşturmak , ekip çalışması, yardım ve paylaşım öğretisini kazandırmak, özgüveni geliştirmek, liderlik vasıflarını öne çıkarmak, yarışçı ruhu ve terbiyesi kazandırmak, doğanın gücünü, bilgi ve beceriyle birleştirip yelkenli teknenin sevk ve idaresini sağlayarak hedefe ulaşmanın taktik ve tekniğini kavratmak, başarmanın hazzını tadarken bunu sosyal ve ekonomik bir yaşam biçimine dönüştürtmek önemli hedeflerimizdendir. Oluşturduğumuz çalışma gruplarında yeteneğiniz doğrultusunda görev almanız, Dünya’ya adını altın harflerle yazdırmayı hedeflemiş bu kulübün hiç bitmeyecek inşasında yer almanız, torunlarınıza bırakacağız en önemli miraslardan biri olacaktır.

İnanmak başarmaktır, biz inanıyoruz;  Sizleri de en kısa zamanda aramızda görmek bizler için en büyük motivasyon ve mutluluk kaynağı olacaktır…

Saygı ve Sevgilerimizle,
Dr. Tanku BULDUK