vacation, travel, sea, friendship and people concept - smiling friends sitting on yacht deck

YETİŞKİN YELKEN EĞİTİMİ

Deniz ve Yelken ile tanışmak isteyen tüm amatörleri kapsayan Yetişkin Yelken eğitimleri, tam donanımlı Jeanneau ve Beneteau sınıfı teknelerimizde icra edilmektedir. Yelkenle tanışma, Temel Yelken Eğitimi, İleri Yelken Eğitimi ve Yarışçılık eğitimlerini kapsayan programımızdan dilerseniz kendi arkadaş grubunuzu oluşturarak ya da kurumsal ekibinizle eğitim almak için faydalanabilirsiniz.

YELKENLE TANIŞMA EĞİTİMİ

Katılımcı profili: Yelkeni hiç bilmeyenler veya az bilenler ve bu sporun temelini öğrenmek isteyenler

Eğitim yeri: Pendik Marintürk marina

Eğitim süresi: 2 saat denizde pratik

Eğitim içeriği: Rüzgar ve yelkenle tanışmak, bu spor hakkında bilgi sahibi olmak, yelken ayarlama, dümen tutma, tüm seyirler.

 

 

TEMEL YELKEN EĞİTİMİ

 

Katılımcı profili:  Yelkenle tanışma eğitimini almış veya denk seviyedekiler

Eğitim yeri: Pendik Marintürk marina

Eğitim süresi: 13 saatlik bir eğitim (12 saat denizde pratik + 1 saat teorik)
Eğitim içeriği:  Teknenin sevk ve idaresi tamamen hoca kontrolünde olacağı, güvenlik, temel denizcilik sistemi hakkında bilgi, yelken donanımı tanıma, yelken açma kapama, yanaşma kalkma ve denizde çatışma tüzüğü eğitimlerinin verileceği, günde maksimum 2 saat olmak üzere toplamda 6 günlük bir eğitimdir.

vincyelkenli2
crop_red_as_1209250499

İLERİ YELKEN EĞİTİMİ

 

Katılımcı profili:  Temel yelken eğitimini almış veya denk seviyedekiler

Eğitim yeri :  Pendik Marintürk marina
Eğitim süresi: 12 saat denizde pratik
Eğitim içeriği: Teknenin sevk ve idaresi öğrencilerin kontrolünde olacağı, her gün grup içerisinden bir kişinin dümenci olacağı, tekne kontrol sistemlerinin istasyon olarak kullanılıp dönüşümlü bir şekilde kullanılabilmesini sağlayan, yelken trimlerinin optimum seviyede kullanımı ve yanaşma kalkma pratikleri olan günde 2 saatlik eğitimler ile toplamda 6 günlük bir eğitimdir.

YARIŞÇILIK EĞİTİMİ

 

Katılımcı profili:  Temel yelken eğitimini almış, yelken yarışlarına hazırlanmak ve katılmak isteyenler
Eğitim yeri: Pendik Marintürk marina
Eğitim süresi: 15 saat denizde pratik
Eğitim içeriği: Tekne üzerinde İSAF (İnternational Sailing Federation) yarış kuralları eğitimi ile başlayarak. Start – finish eğitimi, performansa yönelik yelken trimi, şamandıra dönüşleri, balon yelken eğitimi ve gün içerisinde one designe tekne modelleri (Beneteau platu 25) ile match race parkurunda yarışma antremanları yapılan günlük 2 saatlik toplamda 4 günlük bir eğitimdir.

 

sailing_holidays_1